Fashion Jak się ubierać?

Jak się ubierać, przy niskim wzroście.

17 czerwca 2017

Jak się ubierać, będąc niską?

Hej Myszki, dzisiaj z cyklu ,,Jak się ubierać”, będzie dla tych z Was, które narzekają na swój niski wzrost i będzie o tym jak się ubierać, będąc niską. W 7 zasadach, wytłumaczę, co, jak i z czym nosić, żeby wydawać się wyższą. Wzrost jest jedną z rzeczy, kompletnie od Nas nie zależnych, a potrafiących przysporzyć sporo problemów z garderobą  Dużo gwiazd ma niski wzrost, a dzięki umiejętnym sztuczką potrafią to przykryć. Naczelną zasadą jest dbanie o każdy szczegół ubioru, przy niskim wzroście, nawet fryzura odgrywa rolę i może pomóc Ci wydłużyć sylwetkę, zwróć uwagę, że Kim Kardishan, często zaczesuję włosy do góry (jej czubek głowy wydaj się wyższy).

1. Podkreślaj talię i szuakaj sposobów na wysmuklenie sylwetki.

Możesz ją zaakcentować na dwa sposoby, krojem bądź paskiem. Jeśli dobrze ją zaznaczysz, nogi będą wydawały się dłuższe (złudzenie optyczne że zaczynają się wyżej niż w rzeczywistości), a głowa nie będzie sprawiała wrażenia większej, w stosunku do tułowia i również plecy nie będą zanadto skrócone. Szukaj sposobu, żeby wyszczuplić sylwetkę, podkreślając swoje atuty np. duży dekolt w kształcie litery V, odsłoni szyję i wydłuży sylwetkę, możesz też założyć bluzkę z guzikami biegnącymi wzdłuż sylwetki, taki trik optycznie wydłuży sylwetkę.

2. Zakrywaj brzuch.

Opcje są dwie, albo z natury masz plaski brzuch albo wystaje Ci brzuszek, w obydwu przypadkach powinnaś dążyć do zakrycia brzucha, ponieważ tylko zakryty wysmukla postać. Dlatego kupując bluzki zwracaj uwagę czy odpowiednio go zakrywają, obracając się w lustrze.

3. Podkreślaj górną część sylwetki.

Eksponowanie góry zamiast dołu, korzystne wpływa na Twój niski wzrost. Zwrócisz uwagę na górę poprzez np. zwiększanie objętości włosów, zakładając koszulki/ bluzki wzorzyste/ kolorowe i unikając wzorów na dole, omijaj szerokim łukiem wzorzyste spodnie, za wyjątkiem pionowych pasów. PS: Uważaj też na kolorowe buty, które ściągają uwagę na dół sylwetki. Dobrze też przy niskim wzroście, sprawdzą się kolczyki wydłużające sylwetkę, naszyjniki ciągnące się za linię biustu. Kompilując ubiór w różnych kolorach, pamiętaj, żeby jaśniejsze kolory były na górze.

4. Łącz rzeczy dopasowane z luźniejszymi.

Jeśli jesteś niska, dobrym rozwianiem dla Ciebie jest zabawa fasonami, ubieranie luźnej góry i dopasowanego dołu, na odwrót luźnego dołu i dopasowanej góry. Powyższa zasada odnosi się do osoby niskiej i szczupłej, jeśli jesteś niska i tęższa, stawiaj na ubrania dopasane:) Stosując powyższą zasadę zwróć na kształt swojej figury (odsyłam do artykułu o typach kobiecych sylwetek), np. masz szerokie ramiona, to nie powinnaś nosić luźniej góry, a raczej dopasowaną, chodzi o proporcje sylwetki i zrównoważenie pomiędzy poszczególnym partiami.

5. Unikaj poziomych podziałów.

Wszelkie linie biegnące w poziomie, tworzą podziały które skracają sylwetkę, unikaj zestawień, które wystawałyby spod koszuli, swetra. Są podziały niezbędne w ubiorze, np. pomiędzy bluzką a spódnicą/ spodniami, ale tak jak wspominałam w punkcie pierwszym, twórz go tak, by dawał iluzję wyższego wzrostu. Uważaj na materiały z którego są wykonane ubrania, powinnaś wybierać przylegające do ciała, np. wąskie nogawki spodni, czy spódnica typu tulipan, tworzy ,,całość” z nogami, a linia pomiędzy dołem i górą, nie wydaje się być tak wyrazista. Dodatkowo dopasowane ubranie sprawiają, że i sylwetka wydaje się smuklejsza.

5. Długość.

Optymalną długością w przypadku spódnic będzie długość przed kolano – przedłużenie łydki, bądź odsłaniająca nogi (mini). Szorty albo krótka spódniczka pokazujące nogi na całej ich długości, optycznie wydłużają postać. Uważaj na spódnice kończące się w połowie uda, tworzą złudzenie, jakby noga zaczynała się od tego miejsca i spódnice kończące się za kolano, zwracają uwagę na krótkie łydki. Długie spódnice zakładaj, jeśli kończą się przed kostką (2 – 3 cm), ten trik wysmukli nogę, a kostka będzie wydawać się umiejscowiona wyżej. Materiał raczej powinien być zwiewny i prosty z dopasowanym fasonem w górnej partii ciała. Wszelkie odzienia wierzchnie – swetry, żakiety powinny mieć długość za pośladki, odsłaniając długość nóg przy jednoczesnym zasłonięciu miejsca w którym się zaczynają, dając złudzenie dłuższych nóg.

6. Kolor.

Powinnaś ubierać się monochromatycznie tzn., że kolorystyka dolnej i górnej części garderoby, powinna być utrzymana w tej samej palecie barw. Możesz też postawić na buty i spodnie / sukienkę w tym samym kolorze.

7. Buty.

Wszelkie koturny, szpilki, czy platformy są jak najbardziej dla Ciebie. Jeśli idzie o kolorystykę stawaj na beżowe, bądź kolor cielisty. Czego unikać? – botków, butów z paskami w kostce, czy sandałów typu rzymianki.

Z cyklu ,,Jak się ubierać, będąc niską”, może Cię zainteresować wpis o bluzkach, gdzie pokazuje odpowiednie modele, na co uważać przy wyborze dekoltu, rękawu.

Mogą Ci się spodobać

No Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.