Fashion Jak się ubierać?

Bluzki dla rozmiaru plus size.

12 maja 2017
bluzki dla rozmiarów plus size

Bluzki dla rozmiaru plus size.

W przed ostatnim wpisie przedstawiałam zasady ogólne dla sylwetki przy kości. W tym wpisie skupię się, na odpowiednich bluzkach dla rozmiaru plus size. Nie wszystkie modele bluzek są odpowiednie dla Ciebie, powinnaś szukać bluzek, które są gładkie, z elementami drobnych akcentów. Dlaczego? Bo bluzki całkowicie gładkie tworzą jednolitą ,,plamę” barwną która powiększa Twoją sylwetkę. Drobne detale typu: lamówka bluzki wykończona kolorem bądź haftem, linie pionowe biegnące poprzez bluzkę, czy też delikatna koronka na rękawach, dekolcie. Jeśli dysponujesz tylko jednokolorową bluzką, możesz sama stworzyć linie pionowe – koralami, apaszką czy szalikiem, które wydłużą Ci figurę. Zasada: im cos wydaje się dłuższe, tym wygląda szczuplej.

Bluzka z dekoltem V.

Taki model bluzki korzystnie wpływa na Twoją sylwetkę, bluzka podkreśla biust, dodaje kobiecości sylwetce (nie zapominaj, że to właśnie krągłości są utożsamiane z kobiecością ). Linie skośne wyszczuplają sylwetkę,a sam fason bluzki przykrywa brzuszek.

Bluzki koszulowe z płaskimi kieszonkami na biuście.

Taki model bluzki poprzez materiał z którego jest wykonany dobrze tuszuje tłuszczyk, kieszonki  na biuście dzielą tułów na mniejsze części. Szwy biegnące w pionie wydłużają sylwetkę, poprzez złudzenie optyczne (1 od lewej).

Bluzki z wcięciem w pasie, rękawy z elementami falban.

Często przy sylwetce korpulentnej ramiona są szerokie, taki krój ramion pozwala je zakryć. Bluzki wykończone mankietami skracają ramiona i wydają się być one szersze. Dodatkowo często na linii ramion tworzą się bufki, które mogą przytłoczyć, taki rodzaj bluzek noś z żakietem, jeśli nie jesteś zbyt wysoka.

Długość.

Przy Twojej sylwetce dobrze wybierać pomiędzy dwoma długościami:
-Dla spódnic – odpowiednią długością jest długość do górnej linii kości biodrowych (połóż rękę w okolicy pępka, przesuń w brawo/ lewo. Czujesz? To jest górna krawędź kości biodrowych).
– Dla spodni – właściwa długość bluzek sięga za pośladki. Bluzki kończące się na środku pupy, dodają Ci tylko objętości, dolna linia bluzki podkreśla obwód bioder. Spokojnie możesz nosić tuniki bo tuszują one brzuch i biodra.
Jeśli masz duży brzuszek, wymaga on zakrycia, bluzka do polowy bądź za polowe bioder, rozwiąże problem.
Bluzek nie powinno się wkładać do środka spodni/ spódnic, bo to tylko dodatkowo poszerza.

Dekolt.

-Jeśli masz duży biust, możesz sobie pozwolić na głęboki dekolt.
-Masz pełny biust i brzuszek, najodpowiedniejszy będzie dekolt w szpic, tzw. kopertowy (blzuka z lewej strony).
-Masz mały biust, najwłaściwszy będzie dekolt owalny i płytszy (bluzka z prawej strony).
Kołnierzyk, mający stójki powinnaś nosić rozpięty. Kołnierzyk bez stójek, powinien być płasko przyległy do bluzki.

Talia.

Pamiętasz z wcześniejszego wpisu, jak ważne jest podkreślanie tali u Ciebie. Talię możesz podkreślić na dwa sposoby:
-Pasek, przy czym na to rozwiązanie możesz się zdecydować, jeśli masz talie, jeśli jej nie masz, wybierz pierwsze rozwiązanie – fason uwypuklający talie.  Pasek powinien być w kolorze bluzki, żeby nie tworzyć poziomych podziałów dzielących sylwetkę, bądź kontrastujący (ciemny), jeżeli spodnie/ spódnica pozostaje utrzymana w ciemnej palecie barw.
-Krój – dobrze sprawdzą się tutaj wybór odpowiedniego materiału. Bluzki wykonane z dzianiny : talię wyznaczają boczne szwy. Bluzki ze sztywnych materiałów: talię modelują pionowe szwy, zaszewki.

Rękawy

Generalnie wybieraj dopasowane z minimalnym uczuciem luzu. Jeśli Twoje ramiona są szerokie, decyduj się na długość do łokcia, chcesz je przecież zasłonić. W przypadku bluzki z długimi rękawami, powinnaś szukać takiej, gdzie rękawy zwężają się przy nadgarstkach, albo rozszerzających się od łokcia. Odnośnie bluzek z prostym rękawem, zawsze możesz je podciągnąć do wysokości ¾., żeby zachować proporcje (nadgarstek jest szczuplejszy od górnej partii ramion, długi rękaw podkreślał by szczupły nadgarstek i ciasno przylegający materiał na linii ramion).

 

Mogą Ci się spodobać

No Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.