Fashion Jak się ubierać?

Bluzki dla niskiej dziewczyny.

19 maja 2017

Bluzki dla niskiej dziewczyny.

Cyklem ,,Jak się ubierać?”, pokazuje w zależności od typu sylwetki, odpowiednie modele ubrań. Dzisiaj skupiam się na bluzkach dla niskiej dziewczyny z omówieniem długości, dekoltu, fasonu i przykładem odpowiedni modeli.

Bluzki dla niskiej dziewczyny, powinny podkreślać talię.

Możesz ją podkreślać na dwa sposoby, poprzez krój (np. poprzez wcięcie w pasie) albo paskiem, decydując się na pasek, pamiętaj żeby był on w kolorze bluzki, nie potrzebne podziały w poziomie tylko skrócą  sylwetkę.
– Jeśli masz szczupłą sylwetkę oprócz podkreślenia tali, możesz zdecydować się na falbany w okolicy dekoltu, ciekawie wykończone rękawy.  Jednak jeśli jesteś bardzo szczupła, powinnaś założyć luźniejszą bluzkę  z wbudowanym paskiem, która nie przylegając do ciała, z luźno zapiętym paskiem – złagodzi szczupłość, poprzez marszczenia w okolicy tali. Pasek zapięty na linii bioder wydłuż postać, bo nogi będą wydawać się dłuższe.
-Dziewczyny z brzuszkiem, powinny postawić na krój i raczej unikać elementów ozdobnych na bluzce i paska opinającego brzuch.

Dekolt.

Dekolty wydłużają Ci szyję i sylwetka wydaje się dłuższa. Dziewczyny szczupłe powinny unikać dekoltu ,,V” (możesz sobie pozwolić na inne dekolty), dziewczyny przy kości – obowiązkowo, zwłaszcza kopertowy.blzuki dla niskiej dziewczyny

Długość.

Bluzki dla niskiej dziewczyny powinny mieć odpowiednią długość. Zróżnicowałabym dwie długości w zależności czy zakładasz spodnie czy spódnice:
– spódnice:  bluzka powinna sięgać do połowy bioder.
– spodnie:  do połowy pośladków, poniżej linii kroku skraca sylwetkę, bo przykrywa nogi, przez co wydają się krótsze.

Kołnierzyk.

Nie zapinaj kołnierzyka tuż pod szyją, trochę niżej, a już szyja wyda się dłuższa. Stójki korzystnie wpływają na Twoją sylwetkę, ponieważ bluzka kończy się wyżej, co daje złudzenie optyczne wyższej sylwetki. Nie działa to jeśli jesteś przy kości, ponieważ Twoja szyja jest grubsza i wydaje się krótsza, szyja w takiej stójcie ginie, jest to niekorzystne rozwiązanie dla Ciebie, żeby wydłużyć sobie sylwetkę. Noś rozpięte kołnierzyki na stójce, wydłużysz w ten sposób szyje, uzyskując dekolt ,,V” i cała postać wyda się dłuższa.blzuki dla niskiej dziewczyny

Bluzki bez rękawów.

Jest to najodpowiedniejszy model bluzek dla Ciebie, bo odkryte ramiona wydłużają Ci sylwetkę. Ramiączka powinny być grubsze, bo wydłużają figurę i szeroko rozstawione, żeby nie zwężały dekoltu.  Dziewczyny tęższe i bardzo szczupłe powinny jednak nosić bluzki przykrywające ramiona.

blzuki dla niskiej dziewczyny

Bluzki z rękawem.

– Z dzianiny, dopasowane, z rękawami które przylegają do ciała, na całej długości bądź delikatnie rozkloszowane w okolicach nadgarstka.
– Koszulowe, powinnaś zakładać jedynie pod żakiet, chyba że w jakiś sposób, poprzez szwy, krój są modelowane w pasie. Jeśli jesteś szczupła, dodasz sobie objętości marszczeniami, żabotami. Jeśli masz sylwetkę przy kości, bluzki koszulowe powinny mieć dekolt w kształcie litery ,,V’.

bluzki dla niskiej dziewczyny

Bluzka Moniki Brodki poprzez kropki dodaje jej objętości (jest ona typem sylwetki bardzo szczupłej). Żabot wydłuża sylwetkę, a spódnica zapięta w tali wydłuża nogi, sylwetka Moniki wydaje się wyższa.

A teraz czego nie powinnaś nosić:

– Bluzek szerokich, nie spiętych paskiem (czyli podkreślających talię)
– Bluzek z szerokim rękawem na całej długości
– Bluzek, zsuwających się na ramiona, bez ramiączek
– Bluzek za linię kroku i krótszych niż do polowy lii bioder
– Bluzek imitujących męskie koszule, które nie modelują sylwetki, noszonych bez odzienia wierzchniego (żakiet, kamizelka)

Mogą Ci się spodobać

1 Comment

  • Reply S.y.l.w.i.a 19 maja 2017 at 21:07

    ciekawe porady 🙂

  • Leave a Reply

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.