Fashion Jak się ubierać?

Typy sylwetek kobiecych.

9 kwietnia 2017
typy sylwtek kobiecych

Typy sylwetek kobiecych. Jak się zmierzyć? Sprawdź jaki jest kształt Twojej figury?

Cykl: Jak się ubierać, to poradnik zawierający informacje o rodzajach figur kobiecych, wskazówki o tym jak się ubrać w zależności od rodzaju sylwetki, jaką masz oraz jak nadać stylizacji odpowiedni charakter. Jak znaleźć swój typ sylwetki? Zacznij od dokładnego zmierzenie samej siebie, bo bez poznania dokładnych wymiarów swojego ciała, ciężko Ci będzie ubrać się ,,dobrze” i określić figurę. Najlepiej zrobić to, sięgając po metr krawiecki, tam gdzie nie jesteś sama w stanie sama się  zmierzyć – poproś o pomoc mamę czy przyjaciółkę (mierząc np. ramiona).  Pamiętaj, że im precyzyjniejsza będziesz, tym lepiej określisz swój typ sylwetki. Postaram się opisać z dokładnością kronikarzy średniowiecznych, jak za te pomiary się zabrać:) Jeśli nie masz możliwości dokonania pomiarów, stań przed lustrem w samej bieliźnie i postaraj się dopasować swoją figurę do jednej z poniższych.

RAMIONA

Pomiar ramion jest najtrudniejszy do wykonania, mi pomagała mama. Od czego zacząć – przyłożyć początek centymetra do boku jednego z ramienia, w miejscu, gdzie ramiona są najszersze. Owinąć centymetr do obkoła, do punktu, gdzie przyłożyłaś centymetr.
Pamiętaj: że nie może on za ciasno przylegać do ramion, miej wrażenie, że metr może ześlizgnąć się z twoich ramion.
Zapisz obwód ramion.

BIUST

Przed dokonaniem pomiaru, wyprostuj się, pomiaru dokonuj na wdechu i w miękkim biustonoszu, który podnosi biust, a nie spłaszcza go! Centymetr powinien przechodzić przez punkt w którym biust jest najszerszy. Wskazówka: jest to zazwyczaj linia przecinająca piersi w połowie ich wysokości.
Pamiętaj: centymetr nie może zbyt ciasno przylegać do biustu, jeśli czujesz ucisk znaczy to, że przyłożyłaś go zbyt ciasno.
Zapisz obwód biustu:

TALIA:

Mierzymy ją w najwęższym miejscu, bez wciągania brzucha, na wydechu, zazwyczaj jest to nad linią pępka.
Pamiętaj, że centymetr powinien przylegać do pleców, nie powinien odstawać, ani skręcać się!
Zapisz obwód tali:

BIODRA:

Stoimy w lekkim rozkroku (na szerokość bioder), mierzymy przez środek pośladków, tam gdzie pośladki są najwypuklejsze. Wskazówka: przyłóż centymetr poniżej kości biodrowej, to tam biodra są najszersze, stań bokiem, żeby się upewnić czy mierzysz najszersze miejsce. Owiń metr wkoło, zwracając uwagę, czy jest na jednakowej wysokości.
Zapisz obwód bioder:

OKREŚL KSZTAŁT SWOJEJ FIGURY

Najczęściej są wyróżnia się pięć figur kobiecych, różniące się względem siebie, stosunkiem ramion, biustu, tali i bioder względem siebie. Szukając dla nich nazwy, natknęłam się – na figury geometryczne obrazujące poszczególne sylwetki, albo owoce określające typy sylwetek kobiecych. Nieważne jak nazwiesz swoja figurę – czy trójkątem czy gruszką, chcę tylko żebyś była świadoma swojego typu sylwetki i potrafiła się ubrać.

 

Typy sylwetek kobiecych

Typy sylwetek kobiecych

Obrazek określający typy sylwetek kobiecych według owoców, pochodzi ze strony: http://thejeansblog.com/jeans-advice/find-the-perfect-pair-of-jeans-for-every-body-shape/

Typy sylwetek kobiecych i ich podwójne nazewnictwo przez stylistów:

1.PROSTOKĄT / KOLUMNA

Ramiona, biust, biodra mają mniej więcej ten sam rozmiar. Słabo zaznaczona talia. Płaskich brzuch i pupa, a zaś łydki masywne, biust mały bądź obfity. Głównym problem przy tego typu sylwetce jest brzuch, który sprawia że wygląda ona na tęższa niż w rzeczywistości, winowajcą jest tłuszcz odkładający się właśnie w okolicach brzuchu i pozbawiający tym samym sylwetki tali.
Aby sprawdzić porównaj wymiary:  Różnice w obwodzie ramion, biustu i bioder są mniejsze niż 5%.
Obwód w tali jest o 25% mniejszy od obwodu bioder, biustu i ramion.
Cel: Stworzenie złudzenia tali.

2.ODWRÓCONY TRÓJKĄT / TRUSKAWKA

Ramiona są szersze od bioder. Słabo zaznaczona talia. Duży biust
Aby sprawdzić porównaj wymiary:  jeśli obwód biustu lub ramiona jest o 5% większy od obwodu bioder – masz sylwetkę trójkąt.
Cel: zmniejszenie optyczne górnej części ciała, w tym tali, poszerzenie bioder by zrównoważyć biust i ramiona.

3.KOŁO / JABŁKO

Brak wcięcia w tali, duży brzuch, biust średnich rozmiarów, biodra są krągłe, zaś nogi szczupłe i bardzo zgrabne.
Aby sprawdzić porównaj wymiary: podziel obwód talii (w najwęższym miejscu) z obwodem bioder (w najszerszym miejscu). Taki wynik dzielenia powinien być większy od 0,8.
Cel: Stworzenie linii talii.

4.TRÓJKĄT / GRUSZKA

Biodra szersze od ramion i biustu., widoczna talia.Aby sprawdzić porównaj wymiary:  Obwód w biodrach powinien być o 5% większy od obwodu biustu i ramion.
Cel: Wysmuklenie sylwetki i zrównoważenie proporcji miedzy ramionami, a biodrami. Podkreślenie tali

5.KLEPSYDRA

Ramiona i biodra mają taka samą szerokość. Wąska talia.
Aby sprawdzić porównaj wymiary: Dysproporcja między obwodem ramion i obwodem bioder nie przekracza 5%. Obwód w tali jest przynajmniej o 25% mniejszy niż obwód w ramionach, biuście czy biodrach. Jest to idealny typ sylwetki, który w rzeczywistości bardzo rzadko się zdarza. Klasyczne wymiary to: 90 – 60 – 90, które w zależności od wzrostu mogą ulegać wahaniom. A optymalny wzrost to od 165 – 175.

W kolejnych postach będę bardziej szczegółowo opisywać typy sylwetek kobiecych i doradzać jakie ubrania ze względu na swój typ figury powinnaś nosić:)
* Już w tym poście możesz podglądnąć, jak się ubierać będąc bardzo szczupłą:)

 

Mogą Ci się spodobać

No Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.