Fashion Jak się ubierać?

Sylwetka bardzo szczupła – jak się ubierać?

19 kwietnia 2017
jak jak się ubierać gdy jestem chuda

Tym postem, obalam mit, że szczupłym osobą we wszystkim jest dobrze, bo nie jest, a osoby bardzo szczupłe muszą jeszcze większą uwagę zwracać na to, co zakładają. Przy tego typie sylwetki, ważne jest znać zasady ubioru, żeby wyglądać kobieco i uniknąć efektu ,,wieszaka”. X lat temu sama miałam podobny problem, byłam bardzo szczupła i  wujek Google nie służył radą o tym, jak się ubierać, będąc chudzinką.

Po pierwsze ubieraj ubrania luźne, ale nie obszerne!

Ponieważ zbyt obszerne ubrania, wiszą na takiej sylwetce i widać, że pod spodem jest ,,pusto”. Możesz np. kupić koszulkę o jeden rozmiar większą od Twojego rozmiaru.

Po drugie nie odsłaniaj partii ciała, gdzie wystają kości – biodra, łopatki, żebra. Unikaj:

-topów/ cropów top które kończą się w okolicy żeber i odsłaniających ich. Najbezpieczniejszą długością dla Ciebie jest długość do tali, od czasu do czasu będzie i widać tylko brzuch.
– biodrówek (w tym spódnic), chyba że włożysz bluzkę do spodni bądź będzie ona opadała na spodnie.
-unikaj szortów i spódnic, zbyt krótkich, odsłaniających uda. Bezpieczną długością jest długość przed kolano, z jednej strony na tyle krótka, że wygląda seksowanie, a z drugiej strony na tyle optymalna, że nie obnaża mankamentów sylwetki.
-bluzek które mają zbyt szeroki dekolt na plecach, pokazujących kościste łopatki. Zdecyduj się na ubrania kończące się w okolicach tali, z niezbyt szerokim dekoltem na plecach.

Po trzecie unikaj materiałów cienkich i obcisłych.

Poprzez materiały cienkie i obcisłe rozumiem te z dodatkiem lycry, ich celem jest podkreślanie krągłości, których przy bardzo szczuplej sylwetce nie masz. Postaw na materiał grubsze bądź sztywne – dobrym rozwiązaniem są materiały z włosia, welur, sztruks czy swetry z włosiem, flausz. Zaś z cieńszych materiałów, możesz nosić płótno, tafle, aksamit bądź satyne. Ponadto taki typ materiałów odbija światło, przez co dodatkowo poszerza sylwetkę.
koszule z mankietami, bluzki które zaokrąglają postać, a jednocześnie łagodzące kanciastość sylwetki. * Uwaga: jeśli Twoja sylwetka jest szczupła tylko w niektórych partiach, a pozostałe części figury są szerokie, to nie zawsze możesz zdecydować się na taki rodzaj materiału, np. przy małym biuście, a dużych biodrach sweter ze ściągaczami powiększy jeszcze bardziej dysproporcje.

Po czwarte postaw na fasony, które Cię zaokrągla.

Co to znaczy? Noś płaszczyki i sukienki w kształcie litery ,,A”, krótkie żakiety, które nie mają wcięcia w tali. Dodatkowo wybieraj elementy, które dodają ,,kilogramów” poprzez drapania, marszczenia, naszyte wypukłe kieszenie czy falbanki. Pamiętaj o ,,zdrowym rozsądku”, żeby nie przytłoczyć swojej kruchej sylwetki, zbytnimi drapaniami.

Po piąte – kolor i wzór.

Wybierając kolory dla siebie, wybieraj jasne i żywe (np. żółty), które z natury pogrubiają sylwetkę i nadają kształtów sylwetce. Unikaj jak ognia – czarnego i ciemnych kolorów, które jeszcze bardziej wyszczuplą figurę. Wzór powinien być średniej bądź dużej wielkości, zaś drobny design rozstrzelony na tle i kontrastować z nim w wyraźny sposób.

Po szóste ubieraj się na cebulkę.

Ubrania warstwowe, tzw. na cebulkę (np. podkoszulek, sweter, kurtka) dodają objętości. Dobrym rozwiązaniem przy tego typu stylizacjach jest wybór materiałów, wzorów, nadruków biegnących poziomo, bo poszerzają sylwetkę.

W tym poście zaprezentowałam zasady ogólne dla sylwetki bardzo szczupłej, w kolejnych postach omówię, jakie modele bluzek, płaszczy, spodni czy spódnic wybierać i przejdę do kolejnego typu sylwetki – przy kości:) A w tym poście możesz znaleźć swoja sylwetkę.
PS: To tylko zasady, nie ma ich co traktować zbyt poważnie, najważniejsze jest to żebyś ty się w czymś dobrze czuła i akceptowała siebie. Puenta: noś to co sprawa, że dobrze się czujesz:):):)

Mogą Ci się spodobać

No Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.