Fashion Moje stylizacje

Jak nosić kabaretki?

10 marca 2017
jak-nosic-kabaretki

Jak nosić kabaretki?

Jest to jeden z wiodących trendow w tym sezonie. Moda na kabaretki wraca w tym sezonie, a same rajstopy królują w zestawach pod spodnie, ze spódnicami, czy szortami, nadając stylizacją nieco buntowniczego i rockowego charakteru, bądź delikatności w zależności od rodzaju ,,oczka” i koloru. Jedną z tendencji wiodących w tym sezonie jest noszenie kabaretek, naciągniętych na pas. A poniżej jak nosić kabaretki i krótka historia kabaretek.

Historia kabaretek.

Kabartetki, weszły do mody w latach ‚ 50 za sprawą takich ikon jak Sophia Loren, Brigitte Bardot  i Marilyn Monroe, które nosiły kabaretki na codzień, by jeszcze bardziej podkreślać swoją kobiecość. Były więc elementem odzieży charakterystycznej dla div kina i teatru, a dla ,,zwykłych” kobiet były zarezerwowane kabaretki w odcieniu beżu. Zmienia się to za sprawą Jane Russel która zakłada czarne kabaretki po raz pierwszy publicznie,  dając tym samym początek nowemu trendu i pokazuje jak nosić kabaretki poza sceną. W latach’ 60 kabaretki symbolizowały nadchodzące zmiany obyczajowe – emancypacje i wolność, często były noszone przez kobiety jako bunt przeciwko schematom. Lata ‘80 upływają pod znakiem Madonny i jej odważnych stylizacji, które w ówczesnych latach szokowały ludzi. Właśnie w tych latach kabaretki zyskały ,,złą” renomę i były kojarzone bardziej z fetyszami niż z modą. Po to by powrócić w 2000 roku, jako krzyk mody.

Dla kogo kabaretki? Jak nosić kabaretki?

Dziewczyny, kabaretki nie są modelem rajstop, który jest  dla wszystkich z Nas. Nie zakładaj kabaretek, jeśli masz umięśnione nogi, ta sama rada dla dziewczyn, które nie mają szczupłych nóg, są niskie (kratka dodatkowo ,,skróci” nóżki). Jeśli idzie o samą kratkę, to przyjmuje się powszechnie, że im grubsze oczko, tym bardziej wulgarne, im mniejsze tym bardziej subtelne.

jak nosic kabaretki

jak nosic kabaretki

jak nosic kabaretki

jak nosic kabaretki

jak nosic kabaretki

jak nosic kabaretki moda

rajstopy – Calzedonia
kurtka – Berskha
spodnie – Pull and Bear
biżuteria – Six

Jak nosić kabaretki? Moje trzy propozycje:)

 1. Założyć kabaretki zgodnie z ich przeznaczeniem, jako rajstopy, w połączeniu ze spódnicą bądź sukienką.jak nosic kabaretki
  jak nosic kabaretki
  jak nosic kabaretki
  jak nosic kabaretki
  jak nosic kabaretki
 2. Kabaretki wystajace zza spodni? Lubisz trendy? Jesteś jak Chiara Ferragni, a figurę masz niczym Chodakowsaka? To pokaż rajtki! jak nosic kabaretki
  jak nosic kabaretki
 3. Jak skarpetki – i tutaj dla Was dwie opcje – czarne bądź białe kabarteki w zależności od Waszej fantazji, na sportowo –  z trampkami, snekersami bądź w wersji eleganckiej ze szpilkami, a co powiecie na mokasyny?
  jak nosic kabaretki jak nosic kabaretki jak nosic kabaretki

  A tutaj mozecie zobaczyc inne propozycje:noszenia kabaretek

  Zobacz też moją stylizacje w kabaretkach i sukience ogrodniczce.

Mogą Ci się spodobać

2 komentarze

 • Reply Sylwia Szewczyk 11 marca 2017 at 20:34

  Uwielbiam ten trend! Świetnie zestawiłaś całą stylizację.
  http://www.sylwiaszewczyk.com

 • Reply malwina m 12 marca 2017 at 21:12

  Super ze spodniami wyglądają kabaretki!

 • Leave a Reply

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.